خدمات  Door to Door  در دنیا سابقه ای طولانی دارد و شرکت های بسیاری در سطح بین المللی این سرویس را ارائه می دهند ، این سیستم اگرچه سابقه ای طولانی دارد با این حال در چند سال اخیر در کشور عزیزمان شهرت و تقاضای بیشتری پیدا نموده.

هر تاجری می تواند از این سیستم بهره بگیرد.

بازرگانی ام تی سی با کادری مجرب و آموزش دیده سرویس door to door را به تجار محترم ارائه می دهند.

پرسش مهم این است که تعریف دقیق سرویس حمل Door to Door چیست و اینکه شرکت های ارائه کننده این خدمات باید دارای چه خصوصیاتی باشند؟ با MTC همراه باشید تا در ادامه به بررسی زوایای مختلف سرویس حمل و نقل بین المللی door to door  بپردازیم.

خدمات Door to Door به چه معناست؟

هر شخصی وقتی اقدام به شروع یک تجارت خارجی برای خود می نماید یکی اولین دغدغه های وی این می باشد که اجناس خریداری شده را چگونه با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان به بازار هدف برسانم ، اینجاست که خدمات door to door بهترین روش می باشد.

خدمات door to door یک پروسه بسیار پیچیده می باشد که باید طبق چک لیست مشخص هر کالا و هر کشور بسته به روش حمل بدقت و بدرستی انجام شود ، چرا که کوچکترین اشتباه یا نا آگاهی از قوانین کشور مبدا و مقصد می تواند هزینه بالایی را تحمیل نماید و یا پروسه حمل و ترخیص را طولانی نماید.

در حقیقت سرویس Door to Door نوعی خدمت بازرگانی می باشد و شرکتی که در این عرصه فعالیت می‌ نماید متعهد است کالای تجار را از درب کارخانه  تحویل گرفته و در محل مورد نظر تاجر تحویل دهد.

در این بین تمامی هزینه ها و تشریفات قانونی از مبدا تا مقصد به عهده شرکت بازرگانی می باشد.

در زیر به برخی از موارد انجام شده برای سرویس door to door در گروه بازرگانی MTC اشاره می نماییم:

1.ثبت سفارش کالا در ایران

2.تحویل از شرکت تولید کننده

3.انجام بازرسی کالا (در صورت درخواست خریدار)

4.انجام مراحل ترخیص از کشور صادر کننده کالا (مبدا)

5.رزرو کانتینر یا شرکت هوایی (بسته به نوع ارسال)

6.عقد قرار داد با شرکت بیمه

7.ارسال کالا به ایران

8.ترخیص از گمرک ایران که بسته به نوع کالا الزامات و پیچیدگی های خاص خود را دارد. ترخیص سریع

9.در نهایت تحویل در محل مورد نظر خریدار (مقصد)

یک شرکت بازرگانی در زمینه خدمات Door to Door صرفا در زمینه دریافت ، حمل و ارسال کالا فعالیت نمی‌کند، بلکه یک فعالیت سازمانی و سیستماتیک است که به صورت دقیق و هدفمند اجرا می‌شود.

اولین مرحله از فعالیت این شرکت‌ها ارائه مشاوره است. در حقیقت شرکت‌های بازرگانی در زمینه سرویس حمل Door to Door باید بتوانند در خصوص کیفیت محصول و کالای مورد نظر به مشتریان مشاوره دهند. البته این ویژگی زمانی اعتبار دارد که مشتری درخواست مشاوره داشته باشد.

منبع یابی دومین مورد از فعالیت ها و اقداماتی است که توسط شرکت های بازرگانی در زمینه سرویس حمل Door to Door ارائه می شود. این ویژگی برای کسانی حائز اهمیت است که کالای خاصی را نیاز دارند، اما نمی‌دانند از کجا و چگونه آن را خریداری و حمل نمایند.

 

 

MTC CARGO

سرویس حمل Door to Door ام تی سی کارگو  چگونه کار می‌کند؟

 

 

 

1-تحویل کالا از مبدا مورد نظر شما

 

 

2-انجام امور گمرکی در مبدا

 

 

3-حمل کالای شما با مناسب‌ ترین روش حمل

 

 

4-انجام امور گمرکی در مقصد

 

 

5-تحویل کالا به شما

 

 

 

قراردادهای بین المللی در سرویس حمل Door to Door

سرویس حمل Door to Door مبتنی بر حقوق بین الملل خصوصی است ، به همین دلیل شرکت‌هایی قادر به فعالیت در این زمینه هستند که بتوانند قراردادهای بین المللی را با سایر کشورها و سیستم های حمل و نقل در آن‌ها منعقد نمایند.

سیستم حمل و نقل door to door یک سیستم حمل ترکیبی می باشد که توسط  سیستم‌های حمل و نقل هوایی ، دریایی ، جاده ای و ریلی ارسال می‌شود و باید شرکت های ارائه دهنده این سرویس قراردادهای متعددی را با شرکت های هوایی ، دریایی ، جاده ای و ریلی در این زمینه منعقد نمایند.

 

 

گروه بازرگانی MTC